Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#196 2015-12-12 10:25:51

Zięba

Gość

Re: zgierskie media

Japonka napisał:

A jak zdrowie Pana Prezydenta Bączaka ? Bidula podobno chciał pojeżdzić na łyżwach na lodowisku (  Osiedlle 650-lecia ). I tak niefortunnie upadł , ze został odwieziony do szpitala ( wstrząs mózgu i głowa rozbita ) . Komentarz w radio był taki : prezydent Zgierza musiał rozbić głowę , żeby teraz dla bezpieczeństwa jazdy na lodowisku, wszedł nakaz  " jazdy w kasku"

W tym wypadku wyrażenie "upadł na głowę" zyskuje zupełnie nowy wymiar...

#197 2015-12-12 11:09:59

tadzio

Gość

Re: zgierskie media

Nie można uszkodzić czegoś,czego się nie ma.

#198 2015-12-12 16:36:34

Japonka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-30
Posty: 77

Re: zgierskie media

tadzio :)) pozdrawiam

Offline

#199 2015-12-12 22:14:32

QQQ

Gość

Re: zgierskie media

Kara za grzechy.

#200 2015-12-15 18:21:01

Zocha

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-12-08
Posty: 12

Re: zgierskie media

Kara kiedyś dosięgnie Bodzia B.
Nawet wsparcie PiS będzie malo pomocne.

Offline

#201 2015-12-24 10:23:58

Monika

Gość

Re: zgierskie media

Debilizm, chaos, nieznajomość topografii Zgierza w Panoramie Zgierskiej sięga dna. Niedawno pisali oni o wypadku, który wydarzył się na skrzyżowaniu ulic: Długiej i Parzęczewskiej, natomiast w ostatnim wydaniu tej gazety piszą o rondzie pinezkowym na skrzyżowaniu ulic: Musierowicza i Kasprowicza. Wy chaotyczni redaktorzy błagam was: nie kompromitujcie się tak bez przerwy. Takich skrzyżowań w Zgierzu nie ma, nie było i nie będzie.

#202 2015-12-25 07:01:08

krecik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-12-20
Posty: 81

Re: zgierskie media

Skoro o Panoramie, to dorzucę jedna uwagę.
W wydaniu z połowy miesiąca opisywana jest sprawa przekazania majątku dawnego szpitala Boruty.
O ile pamięć mnie nie zawodzi Jakub Niedziela jest autorem tego tekstu.
Kardynalny błąd, który tam się znalazł polega na błędnej interpretacji skrótu nazwy PZOZ.
Nasz redaktorek twierdzi, że brzmiała ona Państwowy Zespół Opieki Zdrowotnej.
Według mnie nigdy takiej nazwa nie odnosiła się do dawnego szpitala Boruty, ale widocznie redaktorzy (????) Panoramy wiedzą lepiej.

Offline

#203 2015-12-25 10:15:36

tadzio

Gość

Re: zgierskie media

Ciekawy jestem stosunku nakładu pisma do  ilości zwrotów z punktów sprzedaży.

#204 2015-12-25 16:08:55

Kamila

Gość

Re: zgierskie media

Myślę, że oni raczej przeżyją. Jak to określa mój syn - Fakapy - każdemu się zdarzają. Nie tak dawno na jedynce expressu ilustrowanego była literówka a w dzienniku non stop mylą podpisy pod zdjęcia i skrzyżowania ulic (nomen omen). Wiem bo w naszej firmie z racji działalności mamy pełną prenumeratę lokalnych mediów z całego regionu.
Co prawda lokalizacja ronda pinezkowego wzbudziła mój niekłamany uśmiech, ale nie uważam by świat się od tego zawalił.
Za to z kilku ostatnich wydań dowiedziałam się, że banda nierobów nie zrobiła nic by poprawić bezpiekę na Gałczyńskiego. Więc skoro szanowni Państwo widzą taaaaakie wielkie problemy jak zła nazwa ulicy, a są na tyle odklejeni od rzeczywistości by zauważać istotę problemów od których giną ludzie, to coś jest nie tak.

#205 2015-12-25 16:11:43

Kamila

Gość

Re: zgierskie media

A Pani Monice to ogólnie chyba wszystko, wydaje się skandaliczne, niebotyczne, kompromitujące. Brakuje jeszcze żeby napisała pani "Hańba" :)

#206 2015-12-25 18:49:05

Monika

Gość

Re: zgierskie media

Kamilo! Co ma piernik do wiatraka. Według Ciebie Panorama może bezustannie robić błędy, gdyż skrzyżowanie na Gałczyńskiego jest niebezpieczne. Co za dziwne rozumowanie. Czyli nie można nic innego pisać, tylko o tym skrzyżowaniu.

#207 2015-12-26 06:10:17

biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 45

Re: zgierskie media

Błędy w artykułach zamieszczanych w Panoramie związane z brakiem elementarnej znajomoSci topografii miasta świadczą o ......... (każdy może określić o czym).
Podawanie przez Kamilę argumentu, że w Expressie Ilustrowanym czy Dzienniku Łódzkim zdarzają się literówki nie daje prawa robienia takich samych.

Offline

#208 2015-12-29 09:53:51

Kamila

Gość

Re: zgierskie media

Oczywiście, że nie wolno popełniać "po kimś" błędów co sugeruje Biedronka. Nie mniej nie to napisałam. Napisałam, że błędy zdarzają każdemu. Mnie Biedronce, Monice, Expressowi i Dziennikowi i Panoramie, więc proszę Biedronko droga nie popełniaj nadinterpretacji moich słów. Ja gazetę oceniam mimo pojawiających się od czasu do czasu lapsusów - dobrze. Jeżeli przetrwa kolejny rok, to jest szansa,  że stanie się w miarę obiektywnym medium, które będzie mogło reprezentować wolę mieszkańców. Moja znajoma która mieszka (nomen omen) na ul. Musierowicza, nie może się ich nachwalić, bo po jednym artykule, urzędnicy zaczęli odpowiadać na sygnały od mieszkańców, na które do tej pory byli głusi. Nie wiem jak wygląda sprawa, w przypadku innych interwencji, ale wierzę, że staną siłą, która rozliczać będzie samorządowców z obietnic (zarówno chwaląc jak i ganiąc). Ja, osobiście projektowi kibicuję. (Ale też uważam, że można ich ganić jak coś spierniczą). Nie mniej, jeżeli nie zejdą z ceny, to kiepsko widzę jego przyszłość.

#209 2015-12-29 10:06:01

Stefan Smietana

Gość

Re: zgierskie media

Monika napisał:

Kamilo! Co ma piernik do wiatraka. Według Ciebie Panorama może bezustannie robić błędy, gdyż skrzyżowanie na Gałczyńskiego jest niebezpieczne. Co za dziwne rozumowanie. Czyli nie można nic innego pisać, tylko o tym skrzyżowaniu.

Zastanawiam się, czy to co pszesz, to brak czytania ze zrozumieniem czy brak zdolności do wyciągania wniosków?  Strasznie głośno krzyczysz Pani droga, na tym forum. Oczywiście to nic osobistego, tylko spostrzeżenie po paru twoich postach (wróciłem do Zgierza na święta to sobie przeglądam). Tylko uważaj :) Stare przysłowie mówi, że puste beczki brzęczą najgłośniej ;)

#210 2015-12-29 15:22:04

Alex

Gość

Re: zgierskie media

Gdyby tylko Panorama Zgierska robiła błędy typu "literówka", to można by przejść do tego obojętnie. Jednak ich wyczyny dotyczą błędów merytorycznych, świadczących o nieznajomości tematyki którą się zajmują, albo o wielkim chaosie panującym w redakcji. Według opinii osób, które znają redaktora naczelnego tej gazety, to jest styl jego pracy.
Ta gazeta byłaby dużo ciekawsza, gdyby dopuścić do głosu mieszkańców, gdyby na jej łamach odbywały się dyskusje na różne tematy osób o różnych poglądach. Niestety tego tam niema. Nawet ostatnio zlikwidowali rubrykę w której czytelnicy zwracali się ze swoimi problemami . Za to mamy całe strony z rozkładem jazdy zgierskich autobusów, czy nr telefonów do różnych instytucji - co można bez problemu znaleźć na stronach internetowych UMZ. I ta mało interesująca gazeta kosztuje aż 2,90 zł.

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl