Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#136 2013-10-22 11:54:28

suzi

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Ponieważ już praktycznie gorzej być nie może.
Takowe zapędy powstrzyma RIO, najlepiej pogonić połowę zatrudnionych w UMZ.
W pierwszej kolejności "wybitnych prezydentów".
Jednak jedynym sposobem jest przysłanie komisarza najlepiej spoza Zgierza, który nie będzie zwracał uwagi kto jest z kim spokrewniony lub kto popiera danego pracownika.
Kolejna grupa do pogonienia to strażnicy miejscy pilnujący radaru oraz ścigający przysłowiowe sprzedawczynie pietruszki.

 

#137 2013-10-22 15:52:36

Ziutek z Gieczna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-30
Posty: 3

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

jo napisał:

W odpowiedzi echo - który stwierdził: „Zatrudniani są ludzie z odpowiednimi kwalifikacjami” - podaję zatem listę „fachowców” przyjętych przez Wieczorkową i aktualnie pracujących w urzędzie:

1.    Bando Danuta – koleżanka dyscyplinarnie zwolniona z Sanepidu
2.    Baszczyński Bartosz – syn zastępcy komendanta WKU w Łodzi
3.    Bieliński Robert – syn znajomego ginekologa
4.    Borysewicz Emilia – córka fryzjerki
5.    Cylke Kinga - ?
6.    Durasik Michał - ?
7.    Dzierbicka Izabela – córka właściciela szwalni, u którego ubiera się Wieczorkowa
8.    Gabryelczyk  Jolanta- córka koleżanki/rodzina
9.    Gajewski Bartosz – zaangażowany w  kampanię
10.    Gałamon Józef – transfer z Głowna (z polecenia Kapusty)
11.    Gołek Agnieszka – przyszła synowa radnego Skupińskiego (PSL)
12.    Kaftan Rafał – transfer ze Starostwa (PiS)
13.    Kaleta Ewa – koleżanka, szwaczka
14.    Kapusta Bogumiła – z PiS
15.    Kowalczyk-Bartczak Karolina – koleżanka Lefik-Babiasz
16.    Królewiak Paweł – transfer z PUP w Zgierzu (z polecenia Macińskiego)
17.    Krusińska Marzena - ?
18.    Lefik-Babiasz Ewa – koleżanka
19.    Łuszczyńska Małgorzata – transfer z Urzędu Marszałkowskiego
20.    Markowska Anna – PSL
21.    Maśliński Karol – zaangażowany w kampanię
22.    Mierzejewski Janusz - ?
23.    Olszewska-Nowak – koleżanka
24.    Pacyna Cyprian – syn właściciela zakładu opieki zdrowotnej „Bazylia”
25.    Pawlak Anna – żona masażysty
26.    Pelikan Małgorzata – synowa radnego Pelikana (PSL)
27.    Rakowski Bartosz - ?
28.    Sendal Katarzyna – córka kwiaciarki Wieczorkowej
29.    Tałajko Maria – transfer ze Starostwa (z polecenia Kapusty)
30.    Tulkowska Ilona – koleżanka ze szkoły
31.    Wilczewski Maciej – sąsiad Wieczorkowej
32.    Wille Ewa – żona współwłaściciela centrum rehabilitacji REH MED
33.    Sikorska Lidia - ?
34.    Strzelecka Anna -?
35.    Zgierski Tomasz – zaangażowany w kampanię

Nieźle sie Marku Aureliuszu natrudziłeś zeby takie listy "wildsztajna" stworzyć ...

Offline

 

#138 2013-10-22 16:28:30

lelo

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Ziutek twórcą listy tzw. "fachowców" jest Iwona Wieczorek.
Sory doktor nauk ekonomicznych.
Ma kobitka zapisany znajomkami notesik kwiaciarek, fryzjerek itp. to z niego korzysta.

 

#139 2013-10-22 16:43:15

Adamwys

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

A Ty Ziutku drogi, pod którym numerem na liście wstydu widniejesz? Czyżby 10 :)

Niedługo Twój urzędniczy los się rozstrzygnie. Obecne zastrzeżenia RIO i tak uważam za przełomowe. Dotychczas w Zgierzu ręka rękę myła. Interwencja RIO w sposób drastyczny obnażyła nieudolność Wieczorkowej, jej dworu oraz radnych koalicji.


Dzisiejsza sesja jest przykładem, jak radni koalicji w imię partykularnych interesów potrafią skoczyć sobie do gardeł.

 

#140 2013-10-22 16:56:55

STOP

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

W tej tragicznej sytuacji finnasowej najsmutniejsze, że wataha od Wieczorkowej pozostanie.
Zwalnieni bedą natomiast pracownicy ze stażem, wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

 

#141 2013-10-22 17:23:34

Adamwys

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Niekoniecznie. Wystarczy, że osoby legitymujące się odpowiednim stażem pracy lub zatrudnieniem z konkursu zgłoszą nieprawidłowości do PIPu lub Sądu Pracy. Myślę, że wówczas Wieczorkowa nie zaryzykuje kolejnej kontroli w urzędzie i będzie zmuszona rozrzedzić swój dwór.

Jestem w stanie zrozumieć wszystko. Wieczorkowa obejmując stanowisko prezydenta Zgierza nie miała żadnego zaplecza politycznego. Była takim kukułczym jajem miotającym się między PiSem i PSL. Nie stworzyła żadnego grupy wsparcia, doradców z prawdziwego zdarzenia. Wiedziała jednak, że od zaplecza ważniejsze są powiązania i stopniowe uzależnianie ludzi pod pretekstem fałszywej wdzięczności za powierzone stanowisko. Człowiek wystraszony, niepewny siebie i swoich kompetencji, który w normalnym trybie nie miałby szans na pracę w urzędzie potraktował propozycje Wieczorkowej jak niemal awans społeczny - z anonimowych córki/syna kwiaciarki, masażysty, fryzjerki został rasowym urzędniczyną, dźwigającym po korytarzu bez celu i przyczyny papierzyska znikąd donikąd. W zamian za pozakonkursowe, słabo opłacane stanowiska pomocy administracyjnej Wieczorkowa zyskała coś szczególnie istotnego - wyuczone poczucie wdzięczności i fałszywą lojalność wśród zatrudnionych.

Nie dziwi mnie zatem metoda zatrudniania jak z łapanki.
Dziwi mnie jednak dlaczego przyjmowane są osoby z dyscyplinarką. Dlaczego zatrudnienie znalazła p. Danuta Bando, o której wszyscy w Zgierzu wiedzą, że została dyscyplinarnie zwolniona z Sanepidu za nieprawidłowości finansowe? Dlaczego umieszczono ją akurat w dziale finansowym, wiedząc że wywoła to lawinę spekulacji?

Pytanie jakie należy sobie zadać jest następując:
Dlaczego Wieczorkowa zatrudniła właśnie p. Bando na stanowisko referenta:
-mając do wyboru tak naprawdę kogokolwiek innego, córkę kierowcy, sąsiada, ogrodnika, bezdomnego?
-dlaczego zatrudniła ją akurat w wydziale finansowym? Logika nakazuje aby tak kontrowersyjnego pracownika ukryć i nie wystawiać na ostrzał.
-dlaczego zatrudniła ją mimo że doskonale wiedziała, jaka krytyka na nią spadnie? Z innymi pracownikami, którzy według jej mniemania szkodzili jej wizerunkowi nie obchodziła się tak łaskawie.

I teraz pytanie kluczowe: Wieczorkowa zatrudniła p. Bando bo chciała czy jednak MUSIAŁA?

 

#142 2013-10-22 19:02:21

Ziutek z Gieczna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-30
Posty: 3

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Adamwys napisał:

Niekoniecznie. Wystarczy, że osoby legitymujące się odpowiednim stażem pracy lub zatrudnieniem z konkursu zgłoszą nieprawidłowości do PIPu lub Sądu Pracy. Myślę, że wówczas Wieczorkowa nie zaryzykuje kolejnej kontroli w urzędzie i będzie zmuszona rozrzedzić swój dwór.

Jestem w stanie zrozumieć wszystko. Wieczorkowa obejmując stanowisko prezydenta Zgierza nie miała żadnego zaplecza politycznego. Była takim kukułczym jajem miotającym się między PiSem i PSL. Nie stworzyła żadnego grupy wsparcia, doradców z prawdziwego zdarzenia. Wiedziała jednak, że od zaplecza ważniejsze są powiązania i stopniowe uzależnianie ludzi pod pretekstem fałszywej wdzięczności za powierzone stanowisko. Człowiek wystraszony, niepewny siebie i swoich kompetencji, który w normalnym trybie nie miałby szans na pracę w urzędzie potraktował propozycje Wieczorkowej jak niemal awans społeczny - z anonimowych córki/syna kwiaciarki, masażysty, fryzjerki został rasowym urzędniczyną, dźwigającym po korytarzu bez celu i przyczyny papierzyska znikąd donikąd. W zamian za pozakonkursowe, słabo opłacane stanowiska pomocy administracyjnej Wieczorkowa zyskała coś szczególnie istotnego - wyuczone poczucie wdzięczności i fałszywą lojalność wśród zatrudnionych.

Nie dziwi mnie zatem metoda zatrudniania jak z łapanki.
Dziwi mnie jednak dlaczego przyjmowane są osoby z dyscyplinarką. Dlaczego zatrudnienie znalazła p. Danuta Bando, o której wszyscy w Zgierzu wiedzą, że została dyscyplinarnie zwolniona z Sanepidu za nieprawidłowości finansowe? Dlaczego umieszczono ją akurat w dziale finansowym, wiedząc że wywoła to lawinę spekulacji?

Pytanie jakie należy sobie zadać jest następując:
Dlaczego Wieczorkowa zatrudniła właśnie p. Bando na stanowisko referenta:
-mając do wyboru tak naprawdę kogokolwiek innego, córkę kierowcy, sąsiada, ogrodnika, bezdomnego?
-dlaczego zatrudniła ją akurat w wydziale finansowym? Logika nakazuje aby tak kontrowersyjnego pracownika ukryć i nie wystawiać na ostrzał.
-dlaczego zatrudniła ją mimo że doskonale wiedziała, jaka krytyka na nią spadnie? Z innymi pracownikami, którzy według jej mniemania szkodzili jej wizerunkowi nie obchodziła się tak łaskawie.

I teraz pytanie kluczowe: Wieczorkowa zatrudniła p. Bando bo chciała czy jednak MUSIAŁA?

Adamiewys konkursy i nabory można ustawiać jak klocki domino. Myślę, że Ty dobrze o tym wiesz.

Ostatnio edytowany przez Ziutek z Gieczna (2013-10-23 08:52:43)

Offline

 

#143 2013-10-22 19:05:21

Adamwys

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Nie te inicjały.

Do meritum - może odpowiesz na moje pytanie dotyczące p. Bando?

Może wiesz, co takiego się stało, że ta pani znalazła schronienie pod skrzydłami Wieczorkowej :)
Odpowiedź może być bardzo interesująca i kryć pewne mroczne sekrety.

 

#144 2013-10-23 08:02:35

suzi

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Pani Bando zna min. sekrety finansowania kampanii prezydenckiej Iwony Wieczorek w 2006 roku.
Wtedy była pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego z którego startowała wspomniana.
Widocznie ma "haki" zwiazane ze sprzecznym z prawem finansowaniem kampanii.

 

#145 2013-10-23 13:28:48

Adamwys

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Suzi, moje pytanie było retoryczne :)

Sprawa jest znacznie poważniejsza i z tego, co się mówi dotyczy Monaco Palace i Sanepidu. Musimy poczekać na rozwój wydarzeń.

 

#146 2013-10-29 12:01:55

kano

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

11.30 Ogrodowczyk -zanim zadam pytania, chcę złożyć skargę na urzędników. Złożyłem pismo jak rozruszać park tkaczy, żeby stworzyć lokal, gdzie kuchnia będzie żydowska, niemiecka i polska. Byłem u pani Lefik, byłem u pani prezydent- poszerzyłem pomysły o następne. Pewne środowisko polityczne, które wspierało panią Wieczorek, jak ten pomysł wpłynął do sekretariatu, to wczoraj wybrałem się do pani Kowalczyk, doszło do zmian, pracownicy pracują w innych wydziałach. Wybrałem się do miasta tkaczy, a tam radiowóz.
Komorowski- jest pan w punkcie zapytania mieszkańców, proszę o pytania.
Ogrodowczyk-w budynku gdzie był gabinet prezydencki, to zatrzymała mnie policja, mają miejsce prowokacje przeciwko mnie. Ten gabinet prezydencki miał być krótkotrwały, a trwa.

(Za "Zgrzyt" 29.10.13)
Oto przykład pewnej paranoi mieszkańca spowodowany obecnymi rządami.

 

#147 2013-11-03 09:08:47

Real

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Jak podał Express Ilustrowany Wieczorkowa zamierza wprowadzić drastyczne oszczędności w UMZ, w tym planowane jest zwolnienie kilkunastu urzędników. Przypominam, że gdy nie tak dawno temu w związku z likwidacja ITZ klakierzy Pani prezydent typu: "Echo", "Okno","Med" strasznie rozpaczali, że to przez opozycję zostali wyrzuceni pracownicy i w Zgierzu wzrośnie bezrobocie. Ciekawie co teraz powiedzą ci mędrkowie?
Z innych oszczędności szokuje zapowiedź, że w Urzędzie Miasta znikną drukarki, tylko zostanie jedna dzierżawiona od zewnętrznej firmy. To jest chora propozycja, równie chora jak osoba, która to zapowiada.
Tak więc po okresie marnowania publicznych pieniędzy, obecnie ta "szalona gospodyni" chce wdrożyć swoje chore pomysły. Jedno jest pewne, że  na wszystkim Wieczorkowa będzie oszczędzała, lecz na pewno nie na promowaniu własnej osoby.

 

#148 2013-11-03 09:13:57

Monika

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Czy przy obecnym bankructwie miasta nie powinno się w pierwszej kolejności zlikwidować Straż Miejską?

 

#149 2013-11-03 13:56:59

Adamwys

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Spróbuj ruszyć zgierską Straż Miejską... Życzę powodzenia. Podobnie jak UMZ jest to w tej chwili przechowalnia wszelkiego rodzaju znajomków, przede wszystkim jednak tych, którzy połamali sobie głowy i nogi w czasie naboru do Policji.

W Zgierzu likwidacja SM jest nieopłacalna z czysto towarzyskiego punktu widzenia :). Brakuje również osoby pokroju Sochy (burmistrz Ozorkowa, który zlikwidował tę parainstytucję u siebie w mieście).

Wieczorkowa niech zajmie się FAKTYCZNYMI oszczędnościami, przede wszystkim personalnymi:

- likwidacja stanowisk doradczych. W czym takie Gajewskie, Wilczewskie (sąsiad), Zgierskie (za goldenline: chłopina studiował 8 lat prościutką ekonomię!!!) mogą być pomocni? W przechadzaniu się po korytarzach z uchem przyłożonym do szklanki? W kadzeniu i poprawianiu kiepskiego samopoczucia carycy? Żaden z wymienionych panów nie ma w sobie krzty predyspozycji intelektualno-zawodowych, aby tego rodzaju funkcje pełnić.
- zwolnienie osób zatrudnianych poza konkursem, w oparciu o kryteria towarzysko-sąsiedzkie i partyjne.
Jeżeli na stanowisku utrzyma się p. Bando (notabene, jej mąż pracuje w Straży Miejskiej), to zapowiedzi Wieczorkowej o odchudzaniu kadr, po raz kolejny będą miały charakter czysto deklaratywny.
Wątpię aby Wieczorkowa odważyła się zwolnić koleżankę. Wyrzucona i upokorzona może ZACZĄĆ MÓWIĆ, a to będzie oznaczało koniec obecnej prezydent.

- Wydziały Gospodarki przestrzennej i komunalnej powinny zostać połączone. W tym pierwszym pracuje zbyt dużo nie zawsze kompetentnych osób, których jednymi zajęciem jest roznoszenie i kserowanie papierzysk.
- Nie może być tak, że najważniejszym wydziałem w Urzędzie jest Wydział Promocji - należy go odchudzić. Ja rozumiem, że promowanie osiągnięć Wieczorkowej jest zadaniem karkołomnym i czasochłonnym (jest ich przecież tak niewiele) i tylko Zgierski zgodził się na takie upokorzenie, ale bez przesady.

- Wydział Informatyki. Ci biedni komputerowcy siedzą jeden na drugim... bez cięć się nie obejdzie.
- Wydział Mieszkalnictwa nie zasługuje, aby stanowić odrębną jednostkę wewnątrzwydziałową.
- Wydziały ds. pozyskiwania środków oraz ds. realizacji projektów również powinny być połączone.
- Czy w Wydziale ds. bezpieczeństwa konieczne jest utrzymywanie stanowiska dla młodszej Zapartówny? Wątpię, aby p. Koralewski potrzebował zastępcy. To świetny i wykształcony fachowiec. Jedna z nielicznych osób w Urzędzie, posiadająca kompetencje właściwe dla zajmowanego stanowiska. I co najważniejsze, jest spoza partyjnej i towarzyskiej zbieraniny.


Ponadto postuluję cięcia w instytucjach typu WODKAN, stanowiących bezpieczną i suchą przystań dla różnych dziwnych osobników. Czy w MARKABIE nadal pracuje córeczka Wieczorkowej? Ewentualne pozbycie się jej też stanowiłoby swego rodzaju oszczędność. Grosik do grosika i może za jakiś czas Wachowicz znajdzie środki na kupno autobusów wyposażonych w otwierane/uchylne okna.

Należy również ograniczyć częstotliwość imprezek i biesiad do rana. Niewyspany, zmęczony organizm podejmuje złe decyzje, co czasami skutkuje widmem BANKRUCTWA MIASTA.

 

#150 2013-11-04 08:18:09

kano

Gość

Re: Urząd Miasta Zgierza - zmiany, zmiany, zmiany... 2010-2014

Do zwolnienia jest jeszcze, mająca najlepsze lata za sobą, rozsiewająca plotki, kadrowa urzędu, która jest złym doradcą pani prezydent. Dzięki jej podszeptom pracownicy są krzywdzeni przez Wieczorkową.

 
Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl