Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#181 2019-01-13 02:55:35

Eko-log

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-15
Posty: 163

Re: Zgierz Europejskim Centrum Odpadów Niebezpiecznych

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/161_1547344336.jpg


Czy wiecie, że firma WodKan w Zgierzu złożyła dokumenty w sprawie wydania pozwoleń na przetwarzanie odpadów niebezpiecznych na terenie oczyszczalni w Zgierzu?

Z raportu oddziaływania na środowisko wynika, że zgierska oczyszczalnia ścieków ma znaczne rezerwy możliwości przyjmowania odpadów płynnych i chce te możliwości wykorzystać. Oczywiście czym jest to podyktowane pisać nie trzeba.

Na czym to ma polegać? Otóż oczyszczalnia planuje zwiększenie ilości przetwarzanych odpadów z 10tys ton rocznie na 20tys ton rocznie. Czyli to tak, jakby do oczyszczalni podłączyć drugi Zgierz wraz z całą dotychczasową ilością przyjeżdżających wozów asenizacyjnych. Dodatkowo będą przetwarzane odpady niebezpieczne w ilości 3500t/rok. Czyli łącznie 23,5tys ton rocznie.

Aby poprawić skuteczność reakcji chemicznych zachodzących do ścieków będą dodawane odpowiednie ilości odpadów niebezpiecznych które będą źródłem węgla. Lista odpadów niebezpiecznych dostepna jest w załączniku poniżej. Ilość przetwarzanych odpadów niebezpiecznych ma nie przekraczać ilości 10t/dobę.

Oczywiście ilość przetwarzanych odpadów będzie miała wpływ na zwiększenie ilości produkowanych osadów, których wzrost przewidziano na 2-3%. Obecnie ilość osadów to 7-8tys ton na rok i osady te są składowane na lagunach. Czy niewielki wzrost produkowanych osadów jest wynikiem tego, że na terenie oczyszczalni przewiduje się produkcję środka poprawiające jakość gleby o nazwie BardeNCal czyli nic innego jak osad powstały z oczyszczania odpadów komunalnych i niebezpiecznych z dodatkiem palonego wapna? Planuje się wykorzystanie osadów z laguny suchej, tylko ile czasu zajmie zredukowanie jej np. o połowę? Kto będzie odbiorcą tego środka? Podobne środki nie sa polecane przez rolników, gdyż zdarzały się przypadki wypalenia gleby.
Skoro teraz oczyszczalnia daje się we znaki zapachami unoszącymi się w powietrzu, to co będzie jeśli ilość odpadów zwiększy się dwukrotnie?

Kto będzie dostawcą odpadów niebezpiecznych, które będą transportowane drogą kolową? Ilość 8 samochodów na dobę nie jest duża, ale smrodu szczególnie w późnych godzinach nocnych to w Zgierzu chyba mamy dosyć.

Projekt inwestycji porusza możliwy wpływ instalacji na środowisko.
Brane są pod uwagę korytarze ekologiczne, bliskość do najbliższych rezerwatów, parków, miejsc ochrony przyrody. SUPER. Tylko czy ktoś liczy się z nami mieszkańcami?

z profilu Zielony Zgierz: https://www.facebook.com/zielony.zgierz/

Offline

#182 2019-01-16 05:27:20

fantomas

Gość

Re: Zgierz Europejskim Centrum Odpadów Niebezpiecznych

Wod-kan musi rozszerzać działalność na kolejne dochodowe przedsięwzięcia, bo w kolejnym roku prezes może nie zarobić o prawie 30% więcej w stosunku rok do roku. Prezes Karasiewicz według oświadczenia majątkowego za 2016 zarobił 204706,07 zł, podczas gdy w 2017 już 267311,90 zł.
Ciekawe ile otrzymał za 2018 rok?

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
moja strona Łazy pokoje zakładanie firmy klej do tapet wrocław