Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#241 2018-07-27 09:52:43

imbir

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-12-17
Posty: 14

Re: Zgierz dobra zmiana

Zgierska dobra zmiana, to karykatura pozytywnych zmian.
Prezydent miast zachowuje się niczym celebryta.
Zamiast rozwiązywać sprawy mieszkańcow i miasta pozuje do fotek.
Ale czemu się dziwić, ze tak wszystko wygląda skoro lansując się w pisemku Stowarzyszena Staniszewskiego radna Piekut ma być zgierską Gessler.
Podczas gdy w innych miastach np. Ozorkowie przebudowuje się ulice i ciągi komunikacyjne w Zgierzu za inwestycje ma uchodzić położenie kilkudziesieciu metrow kostki na chodniku.

Offline

#242 2018-08-10 11:04:11

nika

Gość

Re: Zgierz dobra zmiana

Dokładnie tak i powiem wam że Staniszewski ma jak najbardziej szanse na reelekcje  dlatego że ludzie go bwybiora bo nie ma silnego kontrkandydata a to moze byc za mało że Witczak pisze o zagrożeniu odpadami.Naród jest nieobliczalny.

#243 2018-08-12 09:36:09

dandys

Gość

Re: Zgierz dobra zmiana

Mentorka Staniszewskiego Iwona Wieczorek także miała grono klakierów wychwalających jej dokonania jednak nie wygrała kolejnej kadencji.
Staniszewski działa podobnie, ma klakierów, udaje, że w mieście są prowadzone poważne inwestycje drogowe. Opowiada o ściąganiu inwestorów, zapowiada miliony z funduszy europejskich oczywiście w kolejnej kadencji.
Obiecuje przywrócenie linii tramwajowej 45 i 46, przebudowę Malinki itd........
Co prezydent Staniszewski robił przez 6 lat (2 lata jako zastępca Iwony Wieczorek i 4 lata samodzielnych rządów)?
Co ciekawe te pomysły eksplodowały tuz przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. Czyżby przypadek?
Czyżby zrodziły się w drodze do pracy pomiędzy Szczukwinem w gminie Tuszyn gdzie mieszka, a Zgierzem?
Jak na przejechane do pracy tysiące kilometrów, to tych pomysłów nie narodziło się zbyt dużo.

#244 2018-08-25 09:08:39

Laluś

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-05-08
Posty: 196

Re: Zgierz dobra zmiana

Twierdzenie, że za kadencji prezydenta Staniszewskiego nic nie zrobiono, to ewidentne kłamstwa. Wystarczy rozejrzeć sie po mieście, w którym były i są remontowane drogi i chodniki.
Mamy dobre nowe nawierzchnie głównych dróg. Położono nową nawierzchnię na ul. Śniechowskiego oraz Konstantynowskiej. Przebudowano ul Piatkowską oraz pojawiła się nowa nawierzchnia na ul 3 Maja.
Ale wiecznie niezadowoleni twierdzą, że nic nie zrobiono.

Offline

#245 2018-08-28 07:49:36

bolek

Gość

Re: Zgierz dobra zmiana

Laluś napisał:

Twierdzenie, że za kadencji prezydenta Staniszewskiego nic nie zrobiono, to ewidentne kłamstwa. Wystarczy rozejrzeć sie po mieście, w którym były i są remontowane drogi i chodniki.
Mamy dobre nowe nawierzchnie głównych dróg. Położono nową nawierzchnię na ul. Śniechowskiego oraz Konstantynowskiej. Przebudowano ul Piatkowską oraz pojawiła się nowa nawierzchnia na ul 3 Maja.
Ale wiecznie niezadowoleni twierdzą, że nic nie zrobiono.

Jakie drogi!!!!!~. Dziura na dziurze przykryta asfaltemi znowu dziura. Krzywe chodniki, brudne ulice, braki infrastruktury. Jedyne plusy to zabawy i gry w kosza Staniszewskiego wraz ze świtą.

#246 2018-09-01 08:34:44

Aspirant

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-01
Posty: 229

Re: Zgierz dobra zmiana

W Zgierzu Dobra zmiana = DOJNA ZMIANA

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/216_1535783562.jpg

Offline

#247 2018-09-11 22:02:57

meva

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-28
Posty: 203

Re: Zgierz dobra zmiana

Staniszewski pozwala doić miejskie spółki wiernym pretorianom.

Offline

#248 2018-10-11 20:09:04

Jerzy Zgierski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-05-21
Posty: 107

Re: Zgierz dobra zmiana

Czy w Zgierzu pozostanie ten sam prezydent?

Czy Staniszewski wygra czas pokaże jednak promowanie się w sposób bliźniaczo podobny do byłej prezydent Iwony Wieczorek w moim przekonaniu sukcesu nie wróży.
Obecny prezydent ma pewna przewagę nad swą poprzedniczką ponieważ nie jest źródłem konfliktów (wyjątek sytuacja w Szkole Podstawowej Nr4).
Jednak otoczony podobnym towarzystwem, co poprzedniczka działa podobnie, ma klakierów wychwalających sukcesy, które trudno z innej perspektywy niż UMZ zauważyć.
Aparat magistrackiej propagandy wmawia mieszkańcom, że Zgierz się robi. Jednak efektów szczególnie w poprawie stanu dróg i ulic nie widać.
Podobnie nie widać zapowiadanych inwestorów (poza firmami z branży odpadów i śmieci). nowe miejsca pracy, którymi się chwalił obecny prezydent powstały jednak pod lub w Strykowie. Jako sukces zapowiadano powstanie firmy budującej hale magazynowe i produkcyjne w Lućmierzu. Jest, to sukces jednak może się nim chwalić Wójt gminy Zgierz.
Obecnie zapowiada miliony z funduszy europejskich oczywiście w kolejnej kadencji.
Obiecuje przywrócenie linii tramwajowej 45 i 46. Co robił przez 6 la aby tych linii nie zlikwidowano?
Obiecuje także przebudowę Malinki.
Ponieważ kampania wyborcza dopiero przed nami prezydent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Jakie są dokonania prezydenta Staniszewski zw czasie 6 lat (2 lata jako zastępca Iwony Wieczorek i 4 lata samodzielnych rządów)?
Podobne wizje rozwoju Zgierza przedstawiali na potrzeby kampanii wyborczej także przegrani w walce o reelekcje do fotela prezydenta obecni współpracownicy Staniszewskiego czyli Karol Maśliński i Jerzy Sokół.
Czy mieszkańcy Zgierza nabiorą się ponownie na gładkie słowa i atrakcyjny wygląd kandydata osobiście wątpię.

ze strony: https://www.facebook.com/groups/212140366236721/

Offline

#249 2018-10-12 21:59:42

kolec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-30
Posty: 95

Re: Zgierz dobra zmiana

Prezydencka bajki dla dorosłych (wyborców)

Oglądając film promujący kandydata do fotelu prezydenta i odnoszę wrażenie, że "robią mnie w balona". Filmik przedstawia piękne, kolorowe i zadbane miasto oczywiście jest, to zasługą miłościwie panującego prezydenta ze zgierskiej dzielnicy Szczukwin (tam zamieszkuje).
Odnoszę wrażenie, że oglądam zupełnie inny Zgierz. Chodząc po ulicach skupiam się gównie na patrzeniu pod nogi, aby na zgierskich chodnikach nie "wywinąć orła".
Propagandziści przedstawili Zgierz jako miasto niczym z przewodnika turystycznego. Jednak jak, to często bywa w ofertach turystycznych po bezpośrednim zobaczeniu atrakcji turystycznych następuje rozczarowanie.
Ja mam odczucie, że znam zupełnie inny Zgierz. Mnie nie przekonują bajkowe obrazki gdyż stąpam twardo po ziemi. Zresztą nie mam innego wyjścia, gdyż moje spacery mogłyby się skończyć złamaniem nogi na "pięknych inaczej" chodnikach.
A może poniższy film przedstawia zgierską dzielnicę, w której zamieszkuje prezydent czyli Szczukwin? Nigdy w tych rejonach Zgierza nie byłem. Może rzeczywiście jest tam pięknie, kolorowo i mieszkańcy prowadzą beztroskie życie.

ze strony: www.facebook.com/groups/212140366236721/

Offline

#250 2018-12-22 08:52:23

Przemysław Tuszyński

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-11-20
Posty: 27

Re: Zgierz dobra zmiana

http://www.zgierz.pun.pl/_fora/zgierz/gallery/427_1545464499.jpg

ODWRACANIE KOTA OGONEM

Na przedświątecznej sesji Rady Miasta Zgierza podjęto uchwałę o wstąpieniu Miasta Zgierza do Związku Miast Polskich. Niby to nie jest wielkie wydarzenie, że wszyscy obecni radni poparli tę inicjatywę.
Jednak co ciekawe wzmiankowana uchwała dotyczyła powrotu do tego Związku. W marcu 2017 roku na wniosek Radosława Gajdy - Przewodniczącego rady z klubu Przemysława Staniszewskiego Zgierz wystąpił z tej organizacji skupiającej przedstawicieli ponad 300 miast w Polsce. Także zwolennikiem wystąpienia z ZMP był urzędujący prezydent Staniszewski, wspierany przez swego zastępcę B. Bączaka, którzy argumentowali, że w związku brak jest merytorycznej dyskusji na jego forum oraz że prowadzona jest walka z rządem. Prezydent Staniszewski wspomniał, że nie wyobraża sobie, aby miał brać udział w protestach przed Sejmem. Nikt w Związku nie miał i nie ma takiej władzy aby kogokolwiek zmusić do protestów przed Sejmem czy w innym miejscu. Jednak przedstawianie się jako przeciwnik protestów nie przeszkadzało Staniszewskiemu wraz z Gajdą blokować ulicę Długa w proteście przeciwko sytuacji w MDK nadzorowanemu przez przeciwną im opcję polityczną.
Jak napisałem wcześniej za powrotem do ZMP głosowali wszyscy radni. Co się zmieniło, że będący także teraz radnymi zwolennicy opuszczenia tej organizacji skupiającej przedstawicieli samorządów miejskich zmienili zdanie? Dlaczego radni Andrzej Piłacik (SPS), Beata Świątczak(SPS), Jakub Filipowicz (SPS), Agata Grzelak-Makowczyńska (PiS) teraz zapałali miłością do członkostwa Zgierza w ZMP?
Dlaczego radni PiS także hurtem zmienili zdanie mimo, że wcześniej z usta wtedy radnego miejskiego Zbigniewa Linkowskiego wyrażali niezadowolenie z członkostwa Zgierza w ZMP i bezkrytycznie wspierali pomysł Radosława Gajdy?


Jak po przyjęciu uchwały o powrocie do Związku Miast Polskich zachowa się zastępca prezydenta B. Bączak, który twierdził, że kierunek który przybrał Związek jest niebezpieczny dla niego samego.
Jak z powyższego wynika w Zgierzu nastąpiło przysłowiowe odwrócenie kota ogonem. A asumptem do tego jest brak w składzie rady byłego jej przewodniczącego Radosława Gajdy, który chyba manipulował radnymi z klubu Przemysława Staniszewskiego.
Ciekawe ile razy jeszcze w tej kadencji kot zostanie odwrócony?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid … ater&ifg=1

Offline

#251 2018-12-22 09:02:53

Przemysław Tuszyński

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-11-20
Posty: 27

Re: Zgierz dobra zmiana

Zgierz znowu w Związku Miast Polskich


Zgierz poza Związkiem Miast Polskich wytrzymał niespełna dwa lata
Od 1 stycznia 2019 r. Zgierz wraca do Związku Miast Polskich. Decyzję taką podjęli radni na sesji 20 grudnia 2018 roku...

Dla Zgierza pobyt w ZMP nie będzie nowością. Przedstawiciel tego miasta był jednym z uczestników Kongresu Restytucyjnego ZMP w styczniu 1991 roku. Później, przez sześć kolejnych kadencji samorządowych Zgierz pozostawał członkiem Związku, posiadając zresztą nawet przedstawicieli w jego władzach (w latach 1990-1998 wiceprezesem Związku był ówczesny prezydent Zgierza - Jan Maciej Czajkowski, zaś w latach 2012-2015 prezydent Zgierza, Iwona Wieczorek zasiadała w zarządzie ZMP).

Obecność Zgierza w ZMP zakończył się 30 marca 2017 roku, kiedy to rada miasta przyjęła uchwałę w sprawie wystąpienia ze Związku. Krok taki zaproponowali radni z „prezydenckiego” klubu Przemysława Staniszewskiego, którzy zarzucali ZMP postępujące upolitycznienie i otwarte przeciwstawianie się rządowi.

- Zgierz nie chce w tym uczestniczyć – powiedział wówczas dla Radia Łódź prezydent Przemysław Staniszewski.

Od tamtego czasu prezydent Zgierza się nie zmienił, dalej pozostaje nim Przemysław Staniszewski. Zmieniło się natomiast podejście do sprawy członkostwa w ZMP.

W uzasadnieniu do uchwały nie ma już ani słowa o upolitycznieniu Związku, jest za to sporo o wspieraniu przez niego polskich miast w działaniach „na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego” oraz upowszechniania dobrych praktyk „nowoczesnego i innowacyjnego zarządzania samorządowymi wspólnotami mieszkańców”.

- Związek Miast Polskich jest silną i skuteczną ogólnopolską organizacją samorządową, integrującą miasta wokół wspólnych celów (…) Podejmując przedmiotową uchwałę możemy wrócić do grona najaktywniejszych samorządów" - napisano w uzasadnieniu do uchwały.

https://www.portalsamorzadowy.pl/komuni … 18722.html

Offline

#252 2019-01-06 21:22:25

Fox

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-24
Posty: 55

Re: Zgierz dobra zmiana

NOWOROCZNE PODSUMOWANIE ZGIERSKIEGO POLITYCZNEGO 2018 ROKU

Weszliśmy w Nowy Rok i życząc wszystkim by był lepszy niż poprzednie czas na małe podsumowanie. Poprzedni rok przyniósł nam Wybory Samorządowe i pewne zmiany w Radzie Miasta, które mogą bardzo wiele wnieść w życie Zgierzan. Najważniejszym elementem wyborów było oczywiście pytanie czy po raz kolejny Zgierzanie wybiorą nowego Prezydenta. Pozostał na tym stanowisku Przemysław Staniszewski, któremu nie zaszkodziły informacje, że nie jest mieszkańcem Zgierza. Informacja przestała mieć swoją wagę, gdy okazało się, że kandydatka Koalicji Obywatelskiej również nie jest mieszkanką Zgierza, choć tu się urodziła i wiele lat mieszkała.
W pierwszym okresie kampanii wydawało się, że nic nie jest w stanie zagrozić urzędującemu Prezydentowi. Pojawiały się zarzuty, że można było pozyskać więcej środków dla miasta, że Zgierz się nie rozwija, że są nie takie koncerty... Tyle tylko, że mówienie, że można pozyskać jeszcze 20 milionów Euro nie dociera to zwykłego mieszkańca, to kwoty dla większości abstrakcyjne, podobnie jak hasło, że się nie rozwija. Co to jest niby nie rozwija się? Bo nie ma miliona mieszkańców, czy, że nie ma drapaczy chmur, czy może dlatego, że nie ma jeszcze lotniska i metra? Ciekawe, prawda?
Pojawiał się również zarzut, że Prezydent potrafi tylko robić PR (pijar tak dosłownie) i jak się okazało jest to skuteczne. Opozycja zapomniała, że najpierw dociera do człowieka obraz, a potem dźwięk. Ocieplone i fajnie pomalowane, oczywiście to rzecz gustu, może lepsze by były kółka, albo trójkąty, ale widać że coś jest zrobione, zrobiło się kolorowo i miło, kolejne remontowane chodniki. Oczywiście, to tańsze niż ulica, ale ludzie jednak sporo chodzą, nie tylko jeżdżą.
Inni kandydaci nie potrafili znaleźć sposobu, by dotrzeć do mieszkańców. Stało się coś, czego nadal wielu nie rozumie, kampanię zaczyna się dwa dni po wyborach, bo podobno jeden dzień to nawet Stwórca odpoczywał. Natomiast pierwszy kandydat zaczął kampanię na rok przed mając doskonałe medium w postaci bezpłatnej gazety. Podjęto nawet próby wciągnięcia do koalicji ugrupowań opozycyjnych i popełniono błąd. Ogłoszono pakt, który podpisali szefowie partii, tylko, że zapomnieli o swoich członkach i o tym, że jest jeszcze góra partyjna. Nijak było się wycofać, niesmak pozostał, a sama gazetka potrafiła jedynie pisać o tym, że Prezydent jest spoza Zgierza. Niektóre ataki były śmieszne, niektóre wręcz żałosne. Zgierzanie uznali, co było prawdopodobne, że miejsce zamieszkania ma dla nich drugorzędne znaczenie. I tu można wrócić do liczb, pokazane zostały w tej gazecie zarobki niektórych radnych i te liczby już zadziałały.
Nie otrzymali mandatu, choć niektórzy byli pewniakami. Kandydatka PiS nie miała szans z dwóch powodów, rosnące niezadowolenie z rządów jej partii i Poseł Matuszewski, który jest w Zgierzu nie do końca lubiany. Mieszkańcy nie zapomnieli, jak w jednej z dzielnic stając na głowie uzyskali sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych, zaś do kamer wystawił się Poseł z kandydatką. Największa w sensie kraju partia opozycyjna kolejny raz wystawiła kandydata w ostatniej chwili nie pozostawiając pani Poseł czasu na dotarcie do wyborców. Dużym sukcesem było wejście do drugiej tury. Niestety struktury po raz kolejny nie potrafiły wesprzeć kandydatki. Błędem było również umieszczanie na bannerach innych osób wraz z kandydatką, szczególnie szefa zgierskich struktur PO, który podobnie jak Poseł Matuszewski ma raczej spory elektorat negatywny. Pani Poseł wyglądała na bannerach młodo, atrakcyjnie, ciepłe spojrzenie przykuwało uwagę i tak powinno pozostać. Niestety lub stety, ktoś wiedział lepiej. Było zbyt późno, by mogły wspomóc kampanię inne posłanki. Pomysł dobry, tylko kto o spotkaniu wiedział, bo na mieście informacji nie było prawie żadnej.
Tyle kandydaci na Prezydenta, wspomnijmy o kandydatach na radnych. Jeszcze rok przed wyborami radni Stowarzyszenia utworzonego przez Prezydenta liczyli na 19 mandatów. Tak, tak, naprawdę. Z czasem okazywało się, że będzie problem, ponieważ listy oczywiście są, tylko drużyny nie ma. Każdy musiał działań na własne konto tylko, że niewielu działało. Podobnie było w wielu innych partiach i stowarzyszeniach, kampania sprowadzona została do poziomu ulotek i bannerów. Na wielu z nich się to zemściło i proszę nie mówić, że po co docierać do wyborców. Aleksander Frach przez ponad miesiąc rozmawiał z wyborcami, dzień w dzień spotykał się i prezentował konkretne pomysły, czego efektem było 777 głosów, więcej dostał tylko urzędujący Prezydent, ale wynik był niewiele lepszy co jest sporym zaskoczeniem. Wynik radnego Fracha dał 3 mandaty na 6 w jego okręgu Koalicji Obywatelskiej, co do dzisiaj budzi zdumienie wśród członków stowarzyszenia SPS, jak to się mogło stać.
Cóż, radny Frach mimo przegranej jednym głosem (słownie: JEDNYM) w poprzednich wyborach, całe 4 lata działał w swoim okręgu, a kiedy został on powiększony, zaczął docierać do innych mieszkańców.I warto podkreślić, że wspomniany radny nie miał "dodatkowych punktów" ze względu na pracę jako nauczyciel, jakie mieli inni kandydaci jak również nie pracuje w służbie zdrowia, co było wsparciem dla innych.
Radni poprzedniej kadencji zapomnieli, że mając okręgi jednomandatowe stają przed olbrzymią szansą. Wystarczyły spotkania raz miesiącu, a dostają ponad 1.500 zł diety, to wynajęcie sali za 100 zł chyba nie było problemem. Ale po co? I tak mnie wybiorą, po co działać. Cóż, Polacy coraz więcej myślą, co pokazują badania socjologiczne. Niektórzy radni postanowili zaistnieć brakiem kultury, chociażby w stosunku do kobiety i uznali, że działania na rzecz S14 należy torpedować. Cóż, chyba mieszkańcom Zgierza to się nie spodobało i osoba pewniak nie została radnym pomimo Jedynki na swojej liście. Przewodniczący Rady Miasta w poprzedniej kadencji został od niej odsunięty. W Radzie Miasta Zgierza nastąpiła zmiana układu sił, Prezydent nie będzie mógł już podejmować działań dowolnie, opozycja jest już zbyt silna. Nie pomoże nawet przejęcie radnych wraz z kandydatem od gazetki, o której była mowa wyżej, co ciekawe, tak bardzo opozycyjni w stosunku do Prezydenta, niszczący go w każdym numerze teraz będą go wspierać. Oczywiście, to informacje nieoficjalne, tak jak to, że ich klub zmieni nazwę na Wspólnie dla Przemka. Może jeszcze zmienią zdanie i nie zrobią z siebie idiotów. A zgierski WYBORCA, jak pokazały ostatnie wybory, NIE WYBACZA.

z profilu Nasz Zgierz: https://www.facebook.com/nasz.zgjerz/po … __tn__=K-R

Offline

#253 2019-01-08 12:12:17

fantomas

Gość

Re: Zgierz dobra zmiana

Z tekstu chyba autorstwa Alekasandra Fracha wynika, że tylko ON ma rację.
Natomiast inni są BE.
Zgierska PO to jedyna siła mogąca zmienić Zgierz. Aby tak się stało należy wymienić tylko jej obecnego sternika.
Tylko dlaczego PO będąc kilka lat w koalicji współrządzącej miastem praktycznie nic dla niego nie zrobiła?
Jakie dokonania mieli nominowani prze PO na zastępców prezydenta Grzegorz Gula czy Świętosław Gołek?
Zgierz przeżywa regres i jest w tym także spora zasługa PO.

#254 2019-03-20 20:37:02

Przemysław Tuszyński

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-11-20
Posty: 27

Re: Zgierz dobra zmiana

BOB BUDOWNICZY

Wreszcie w Zgierzu będziemy mieli inwestycję na miarę możliwości obecnej władzy, której deklaracje z kampanii wyborczej brzmią: "budujemy, remontujemy, upiększamy".
Planowana jest budowa toru OFF-ROAD.
Podczas przejazdu po torze, na kierowców będzie czekało wiele ciekawych i trudnych prób, wymagających nie lada umiejętności. Tor będzie urozmaicony odcinkami błotnymi, na których będzie można spróbować swoich możliwości, prowadząc pojazdy 4×4: quady, auta terenowe oraz takie jakimi dysponują kierowcy.
Planowana inwestycja jest utrzymywana w tajemnicy, aby inne miasta nie wyprzedziły Zgierza. Teren już częściowo jest przygotowany i zostanie ona zrealizowana niewielkim kosztem.
Usytuowana ma być ona w sąsiedztwie drogi krajowej 91 (ul. Łódzka) oraz stacji PKP.

ze strony: https://www.facebook.com/groups/2121403 … nt_mention

Offline

#255 2019-07-19 03:36:08

b52

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 201

Re: Zgierz dobra zmiana

Co na to organy ścigania i władze Zgierza?



"Cud nad Solną"

Radni Koalicji Obywatelskiej dokonali zgłoszenia do prokuratury w sprawie przeprowadzonej inwestycji przebudowy ulicy Solnej w Zgierzu. W tej sprawie 16 lipca odbyła się konferencja prasowa, na której radni KO poinformowali media o swoich ustaleniach w sprawie nieudolnie zrealizowanej inwestycji przez UMZ.
Liczne informacje od mieszkańców oraz odbyte wizje lokalne, które przeprowadzili radni Koalicji Obywatelskiej w Zgierzu wykazały, że inwestycja która miała być jednym z flagowych projektów inwestycyjnych w naszym mieście jest zwykłym bublem i pomimo przeprowadzenia jej "modernizacji" jest ona obecnie w gorszym stanie niż sąsiednie ulice mające tą samą nawierzchnie, które nie były jeszcze "modernizowane".
Dodatkowo radni KO przeprowadzili weryfikację dokumentów urzędowych związanych z realizacją tej inwestycji, z której wynika dokonanie wirtualnego odbioru prac całej inwestycji bez zgłoszenia żadnych zastrzeżeń co do jej wykonania ze strony magistratu.

Tak wygląda kalendarium wydarzeń związanych z tą inwestycją:
23.10.2018 - UMZ podpisuje umowę z wykonawcą modernizacji ul. Solnej, tego samego dnia dokonuje przekazania terenu budowy, rozpoczynają się prace,
05.12.2018 - wykonawca dokonuje zgłoszenia gotowości do odbioru robót przebudowy ul. Solnej (to znaczy, że tego dnia wszystko jest już jego zdaniem gotowe),
14.12.2018 (piątek) - UMZ na ten dzień wyznacza termin odbioru robót, zostaje wystawiona gwarancja, faktura na 649.000zł, UMZ podpisuje protokół odbioru końcowego NIE ZGŁASZAJĄC ŻADNYCH UWAG CZY TEŻ ZASTRZEŻEŃ CO DO JAKOŚCI PRZEPROWADZONYCH PRAC PRZEZ WYKONAWCĘ,
17.12.2018 (poniedziałek po piątkowym odbiorze bez zastrzeżeń) UMZ wzywa wykonawcę do usunięcia wad przedmiotu zamówienia z tytułu udzielonej gwarancji. UMZ prosi wykonawcę o pisemne poinformowanie o usunięciu wad. (rodzi się pytanie co się stało z drogą przez weekend skoro w piątek było wszystko ok a w poniedziałek już nie?). Tego dnia wpływa faktura na 649.000zł od wykonawcy do UMZ.
18.12.2018 UMZ dokonuje przelewu pełnej kwoty do wykonawcy pomimo stwierdzenia dzień wcześniej wad przedmiotu, płatność zostaje dokonana po 1 dniu pomimo, że faktura zgodnie z wymogami punktowanymi wymogami przetargowymi miała 30 dniowy termin płatności przypadający na połowę stycznia.
04.01.2019 UMZ zleca do MPGK Zgierz wydanie kostki granitowej będącej w posiadaniu Gminy Miasto Zgierz wykonawcy robót przy ul. Solnej celem "kostka zostanie wykorzystana przy przebudowie ulicy Solnej w Zgierzu przez wykonawcę robót budowlanych". Jak to możliwe aby wydawać kostkę do wbudowania w drogę skoro jest ona już od kilku tygodni odebrana bez zastrzeżeń???
09.01.2019 Wykonawca odbiera 10m3 kostki granitowej z MPGK Zgierz,
10.01.2019 Wykonawca odbiera 10m3 kostki granitowej z MPGK Zgierz,
25.01.2019 Wykonawca odbiera 10m3 kostki granitowej z MPGK Zgierz,
30.01.2019 Wykonawca odbiera 12m3 kostki granitowej z MPGK Zgierz,
Do końca stycznia wykonawca odbiera łącznie 42m3 kostki granitowej celem wbudowania jej w nawierzchnię ulicy Solnej - przy min. grubości 11cm nawierzchni daje to 380m2 drogi (lub niemal 80mb drogi). A przecież zgodnie z dokumentami prace zakończyły się 5 grudnia!
04.03.2019 Ulica jest dalej rozgrzebana, stan jest daleki od oczekiwanego w dokumentacji a tymczasem UMZ dokonuje dyspozycji zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy do wykonawcy w kwocie 13.629zł do wykonawcy,
22.03.2019 UMZ wraz z Prezydentem oraz mieszkańcami ulicy Solnej odbywa wizję lokalną, po której sporządzona zostaje notatka służbowa z szeregiem uwag dotyczących stanu nawierzchni. Mieszkańcy są uspokajani, że ulica zostanie doprowadzona do ładu (do dziś dalej czekają na realizację tych obietnic)
02.04.2019 Wykonawca dostarcza pismo do UMZ, w jednym ze zdań w nim zawartych widnieje "Całość drogi została wykonana zgodnie ze specyfikacją techniczną i opisem przedmiotu zamówienia". Czy aby na pewno? A co z nawierzchnią? Co z podmienionymi obrzeżami i krawężnikami? Do tego pisma dopiero 02.04.2019 wykonawca załącza deklaracje właściwości użytkowych wbudowanych materiałów (czemu dopiero teraz a nie 5 grudnia?)
26.04.2019 WodKan Zgierz budzi się z letargu i zgłasza swoje uwagi do jakości wykonanej inwestycji wskazując usterki, które mogły powstać tylko na etapie realizacji inwestycji. Rodzi się pytanie gdzie byli w okresie między 05.12 a 14.12 kiedy był czas aby je wnieść przed odbiorem robót bez zastrzeżeń?
W międzyczasie powstają kolejne notatki służbowe w UMZ i kolejne wymiany pism na linii Prezydent - wykonawca, z których niewiele wynika jeśli chodzi o realną zmianę stanu nawierzchni ulicy Solnej.
Podsumowując radni KO dokonując zgłoszenia do prokuratury stwierdzili, że z dokumentów UMZ oraz z informacji uzyskanych od mieszkańców ulicy Solnej wynika, że prace na ulicy trwały do przełomu lutego i marca 2019 a wynik przeprowadzonej inwestycji nawet nie zbliża się do parametrów określonych w specyfikacji technicznej tymczasem UMZ postanowił na papierze usankcjonować odebranie wirtualnej jeszcze wtedy inwestycji już w połowie grudnia 2018 nie zgłaszając do jej wykonania żadnych uwag. Następnie dalej w pośpiechu dzień po otrzymaniu faktury UMZ uregulował bz słowa całą należność.
Jaki tego jest efekt - każdy może zobaczyć na własne oczy udając się na ulicę Solną. Do dziś zdaniem wielu jest ona w gorszym stanie niż przed przeprowadzoną "modernizacją".
Czy tak mają wyglądać nasze inwestycje w Zgierzu?
Prosimy o kontakt z nami jeśli macie Państwo informacje o nieprawidłowościach przy innych inwestycjach, którym powinni przyjrzeć się bliżej radni.

ze strony:https://www.facebook.com/nasz.zgjerz/po … __tn__=K-R

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl