Zgierskie sprawy

Zgierz - wydarzenia, komentarze, opinie

Ogłoszenie

Posty można dodawać bez uprzedniej rejestracji. Kontakt redakcja.zsi@wp.pl

#46 2018-03-16 14:30:41

Michał

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-03-12
Posty: 15

Re: Zgierskie podstawówki

Już poprzednia władza przysłużyła się tej szkole eliminując ze stanowiska dyrektor Brodkę i powołując swoją protegowaną Grabowicz na to stanowisko wbrew zdrowemu rozsądkowi http://zgierz.naszemiasto.pl/artykul/ro … -komentarz i teraz kolejny "kompetentny" dyrektor po linii władzy dokończy dzieła zniszczenia placówki zapoczątkowanego przez Gabowiczową i jej zastępczynię. Co ciekawe zastępcą Zaborowskiego jest ta sama osoba która była podczas kadencji Grabowiczowej. Co na to naczelnik Lipiec? A tak na marginesie skąd  Lipiec przywędrował wcześniej to nazwisko nie pojawiało się w zgierskim urzędzie?
ps
stronę internetową szkoły 4 też wyzerowali? Nie ma żadnego archiwum z poprzednich lat?

Ostatnio edytowany przez Michał (2018-03-16 14:35:45)

Offline

#47 2018-03-16 21:43:55

kolec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-30
Posty: 95

Re: Zgierskie podstawówki

Sprawowanie nadzoru nad placówkami oświatowymi odbywa się w Zgierzu w sposób wybiórczy.
Praktycznie brak nadzoru nad Szkołą Podstawową Nr 3. Ale czemu się dziwić skoro jej dyrektor nie został wyłoniony w konkursie tylko ma powierzone wykonywanie obowiązków.
Jest, to chyba jedyna placówka, w której oficjalnie obowiązują "mundurki" tylko dlatego, że są osoby kręcące lody na sprzedaży mundurków.
Dlaczego tropiciele przekrętów z PiS nie widzą tego problemu?

Offline

#48 2018-03-21 08:59:33

Michał

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-03-12
Posty: 15

Re: Zgierskie podstawówki

Powierzenie stanowiska dyrektorowi jest możliwe i niekiedy stosowane http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/ … ie-oświaty szczególnie jeśli dyrektor się sprawdza i ma akceptację rodziców, nauczycieli, kuratorium. Co do mundurków to osobiście nie jestem ich przeciwnikiem, wiele elitarnych szkól ma takie wymagania (może 3 ma aspirację taką zostać? :)) Ale o szkole 3 jest w Zgierzu cicho, pracują i już a o podstawówce 4 czytaj dyrektorze-dyrektorach już niejednokrotnie słyszałem w znaczeniu negatywnym a dzieci nie zapominajmy są genialnymi obserwatorami rzeczywistości. Uważam, że jeśli władze zamiotą pod dywan ten problem, przed wyborami, to może zniknąć ta najstarsza podstawówka ze Zgierza-szkoda.

Offline

#49 2018-03-21 19:16:00

kolec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-30
Posty: 95

Re: Zgierskie podstawówki

Wszystko pieknie ze SzP 3 tylko dlaczego mundurki zreszta nienajlepszej jakosxi sa 3 razy drozsze niz by rodzice kupili w sklepie?
Wystarcylo by przyszyc emblemat szkoly.
Dlaczego sprzedaz mundurkow nadzoruje dyrektor Kowalik?
Cena mundurkow jest na poziomie drogich butikow.

Offline

#50 2018-03-28 21:35:43

zgierzanin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-03-23
Posty: 2

Re: Zgierskie podstawówki

Jeżeli chodzi o szkołę 4 to nie wiem na co czeka władza . Chyba na to żeby mieszkańcy dowiedzieli się kogo kryją, nie wiadomo w jakim celu (czyżby kogoś się bali?) i nie zdają sobie chyba sprawy jak sami siebie pogrążają. Jak nadal będą siedzieć cicho to będzie na ich niekorzyść. Tak naprawdę nie interesują się tym co się w tej szkole dzieje, udają głuchych i ślepych - A POWINNI zainteresować się!!!! Myślą, że załatwianie wszystkiego w białych rękawiczkach coś pomoże. Pan dyrektor robi co chce i śmieje się z władzy.

Offline

#51 2018-04-12 23:51:51

belfer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-04-12
Posty: 3

Re: Zgierskie podstawówki

NIe wiem skąd piszący na tym forum mają wiedzę o tym, co dzieje się w SP4. Czy byli ostatnio w szkole? Widzieli jak się zmienia? A może mają tam swoje dzieci? Jeżeli nie, to niech porozmawiają z dziećmi i rodzicami. Mogą też zajrzeć do BIP i obejrzeć protokoły z kontroli (również sprowokowanych przez "życzliwych") prowadzonych przez instytucje niezależne od organu prowadzącego - władz miasta.
Podejrzewam, że swoje opinie wyrażają na podstawie "wieści z magla" i to nieprzefiltrowanych. Po to natura dała dwoje uszu, żeby nastawiać je w różne strony i nie słyszeć tylko bicia piany - z tej piany Afrodyta się nie wyłoni.

Ostatnio edytowany przez belfer (2018-04-13 00:00:52)

Offline

#52 2018-04-13 06:06:41

Laluś

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-05-08
Posty: 196

Re: Zgierskie podstawówki

O tym co się dzieje w SP4 piszący nic nie wiedzą.
Całą atmosferę podkręca kilka osób z grona nauczycieli.
Jaki mają w tym cel?
Czy może któraś z tych osób liczy na stołek dyrektora?

Offline

#53 2018-04-13 07:21:11

Rodzic

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Widzę, że podchodzicie Państwo do tego bardzo politycznie. Moje doświadczenia są takie, że w każdej placówce są różne "brudy". Ja mogę się wypowiedzieć jako rodzic, którego dziecko uczęszczalo do klasy Pani Kowalczyk. Rewelacyjny kontakt z wychowawcą, świetna organizacja, wysokie zdolności inyerpersonalne. Taki wybór Wicedyrektora bardzo dobrze świadczy o Panu Dyrektorze.

#54 2018-04-13 14:32:20

Michał

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-03-12
Posty: 15

Re: Zgierskie podstawówki

belfer napisał:

NIe wiem skąd piszący na tym forum mają wiedzę o tym, co dzieje się w SP4. Czy byli ostatnio w szkole? Widzieli jak się zmienia? A może mają tam swoje dzieci? Jeżeli nie, to niech porozmawiają z dziećmi i rodzicami. Mogą też zajrzeć do BIP i obejrzeć protokoły z kontroli (również sprowokowanych przez "życzliwych") prowadzonych przez instytucje niezależne od organu prowadzącego - władz miasta.
Podejrzewam, że swoje opinie wyrażają na podstawie "wieści z magla" i to nieprzefiltrowanych. Po to natura dała dwoje uszu, żeby nastawiać je w różne strony i nie słyszeć tylko bicia piany - z tej piany Afrodyta się nie wyłoni.

właśnie oglądałem, ostatni protokół jest z  6 czerwca 2016 roku!!!

Offline

#55 2018-04-14 20:16:54

Zdzisio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-03-12
Posty: 5

Re: Zgierskie podstawówki

Rodzic napisał:

Widzę, że podchodzicie Państwo do tego bardzo politycznie. Moje doświadczenia są takie, że w każdej placówce są różne "brudy". Ja mogę się wypowiedzieć jako rodzic, którego dziecko uczęszczalo do klasy Pani Kowalczyk. Rewelacyjny kontakt z wychowawcą, świetna organizacja, wysokie zdolności inyerpersonalne. Taki wybór Wicedyrektora bardzo dobrze świadczy o Panu Dyrektorze.

Dobry nauczyciel nie musi być dobrym dyrektorem, czy wicedyrektorem. Jeśli jest taka dobra to niech zajmie się uczeniem, a nie wyżywaniem się na ludziach i wspieraniem wszystkich złych działań Zaborowskiego. A swoją drogą
za Kowalczyk niemiła woń cięgnie się od kadencji poprzedniej dyrektorki. To ona przyczyniła się do złej oceny kadencji Grabowicz!!!

Offline

#56 2018-04-15 15:54:26

Rodzic

Gość

Re: Zgierskie podstawówki

Panie Zdzisiu pisze Pan to jako rodzic czy niezadowolony pracownik? Coś mi się wydaje, że całe to forum służy uzewnętrznianiu wewnętrznych bolączek pracowników. Mało przydatne dla Rodziców... z drugiej strony nie chciałabym, żeby moje dziecko uczył ktoś kto anonimowo oczernia ludzi. Więc może rzeczywiście mocno warto przemyśleć wybór tej szkoły.  Współczuję Pani Wicedyrektor i Panu Dyrektorowi. Bardzo ochydny sposób na załatwianie wewnętrznych spraw, bo internet przyjmie wszystko.

#57 2018-04-15 16:44:45

belfer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-04-12
Posty: 3

Re: Zgierskie podstawówki

Hate w sieci to rodzaj dewiacji, u której podłoża leżą własne frustracje, niepowodzenia, kompleksy. Bezpieczny dla piszącego sposób na ich rozładowanie. Szkoda czasu na polemikę z hejterem. On (ona) wie lepiej i jest przekonany/a o własnej racji. Życzę rozwiazania własnych problemów i znalezienia sposobów na osiaganie szczęścia i satysfakcji  bez ranienia innych. Szczerze życzę ☺. Naprawdę można inaczej.

Offline

#58 2018-04-16 10:30:46

Michał

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-03-12
Posty: 15

Re: Zgierskie podstawówki

Ile jest z Zgierzu szkół pod nadzorem Staniszewskiego i Lipca? O ilu szkołach się pisze i słyszy-o jednej o szkole 4. Wiadomości o tej szkole czerpane też są z protokołów posiedzeń komisji oświaty, rewizyjnych, rady M.Zgierza czy interpelacji radnych- czy to jest magiel?
Czy w tej szkole konflikt został zażegnany, czy może się pogłębia?  Czy wprowadzony został mediator z zewnątrz , który nadzorował by i pomagał w rozładowaniu atmosfery? Czy pracownicy wypowiadający się przeciwko dyrektorowi nie są "pod specjalnym nadzorem"? Czy atmosfera pracy jest na tyle dobra , że pracownicy mogą w spokoju zająć się uczeniem dzieci? Z postów wynika, że NIE ale może belfer wie lepiej.
Posty o 4 to nie hejt, ja odbieram jak wołanie o pomoc. Władze wolą zamieść problem pod dywan- przecież wybory tuż.
Powoływanie się na kontrole, protokoły (których nie ma, no może za chwilę się pojawią) -to nie dokumenty czy protokoły uczą dzieci, historia wskazuje, że wielu niechlubnych przywódców miało dokumentację nienagannie prowadzoną.
I jeszcze jedno czy ten pan http://www.blaszczyk.senat.pl/ nie jest połączony więzami krwi z Zaborowskim?

Ostatnio edytowany przez Michał (2018-04-16 10:38:13)

Offline

#59 2018-04-18 14:43:53

Zdzisław

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-04-18
Posty: 8

Re: Zgierskie podstawówki

Widzę, że o czwórce tylko wrze na tej stronie. Widzę też dużo zwolenników wicedyrektorki i dyrektora czwórki a także działań  Prezydentów, które są żadne. Zapewne nie mieliście sytuacji mobbingowych w swojej pracy, bo byście się tak nie mądrowali. Przyjdzie moment, że p. Kowalczyk wywiozą ze szkoły na taczce. Kładzie do głowy młodemu głupoty a młody - dyr. nie wiele mu brakuje, zamiast uczyć się zarządzania na starcie swojej kariery zaczyna od wyżywania się chamsko na ludziach. Mówi, że to dla dobra uczniów i tak władza mu każe. Chyba miał ciężkie dzieciństwo. Niestety taki system zarządzania odbija się na uczniach. Ciekawe co powiedzą władze jak konkrety pojawią się w ogólnopolskiej prasie. Powtórzy się scenariusz z gimnazjum zgierskiego. A przecież  Rada Miasta Zgierza podjęła uchwałę o zasadności skargi na dyrektora sp4 i uchwałą upoważniła Prezydenta do rozwiązania problemu, a teraz jest coraz gorzej nie lepiej. Pan Naczelnik też cicho siedzi.

Offline

#60 2018-04-18 15:22:52

Laluś

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-05-08
Posty: 196

Re: Zgierskie podstawówki

Jeśli w SP 4 są poważne nieprawidłowości typu mobbing jak sugeruje Zdzisław należy sprawę zgłosić do państwowej Inspekcji Pracy nie zaś oczerniać Dyrekcję.
Przywoływana jest sprawa gimnazjum Nr2, w którym także były podobne oskarżenia jednak organy nadzoru tego nie stwierdziły.

Offline

Poglądy wyrażane na Forum stanowią opinie jego użytkowników. Administracja Forum zastrzega sobie możliwość ingerowania w treści postów w przypadku naruszania dóbr osobistych oraz używania niecenzuralnych określeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl